top of page

Villa Yanık, Sakarya’nın Sapanca ilçesine bağlı olan Yanık Köyü’nde bulunuyor.

Yanık Köyü’nün kuzeyinde Sapanca Gölü, doğusunda Adapazarı, güneyinde Samanlı Dağları, Geyve ve Pamukova ilçeleri, batısında ise İzmit yer alıyor.

 

İstanbul ve Ankara arasında bulunan doğa cenneti köyümüze karayolu, havayolu ya da demiryolu ile ulaşabilirsiniz.

 

Karayoluyla Ulaşım

İstanbul – Ankara TEM otoyolunun üzerinde bulunan Sapanca’ya, İstanbul yönünden geliyorsanız, İstanbul Çamlıca Gişeleri’nden otoyola girdiğinizde ortalama 1,5 saatlik bir sürenin sonunda ulaşırsınız.

Ankara yönünden geliyorsanız, Ankara Gişeleri’nden giriş yaptığınızda Sapanca’ya ulaşma süreniz de yaklaşık 3 saat civarındadır.

 

Havayoluyla Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Sapanca’ya 90 km uzaklığında ve dilerseniz ücretli olarak havalimanı transferi sağlayabiliyoruz.

Yanık'a, 12 km uzaklıkta olan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan Trabzon ve Kocaeli arası karşılıklı olarak haftanın 3 günü seferler düzenleniyor.

 

Demiryoluyla Ulaşım

Demiryoluyla iki şekilde ve kolaylıkla Sapanca’ya ulaşım sağlayabilirsiniz;

Adapazarı Ekspresi, Pendik Garı – Mithatpaşa arası karşılıklı bölgesel seferler düzenliyor. Arifiye İstasyonu’nu kullanarak Yanık Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Hareket saatlerini görmek için tıklayınız.

Yüksek Hızlı Tren (YHT) ise İstanbul – Konya arası çalışmakta ve Yanık Köyü’ne Arifiye İstasyonu’ndan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. YHT hareket saatleri için tıklayınız.

bottom of page